MIKULÁŠSKÉ CVIČENÍ - 3. PROSINCE 2019

V úterý 3.12. se konalo Mikulášské cvičení s nadílkou.

FOTOGRAFIE

VEČER SOKOLSKÝCH SVĚTEL - PAMÁTNÝ DEN SOKOLSTVA - 8. října 2019

FOTOGRAFIE

V úterý 8. října jsme si připomněli Památný den sokolstva, který jsme letos poprvé oslavili jako významný den České republiky.

Česká obec sokolská tak připomíná památku a odkaz všech sokolů, kteří ve více než 155 let trvající historii sokolského hnutí přinesli v boji za demokracii, národní samostatnost a svobodu oběť nejvyšší.

Letos uplynulo 78 let ode dne, kdy zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich svým výnosem rozpustil Českou obec sokolskou a zabavil její majetek. Při tzv. „sokolské akci“ v noci ze 7. na 8. října 1941 gestapo zatklo, takřka naráz, všechny sokolské činovníky z ústředí, žup i větších jednot, kteří „ještě byli na svobodě“. Byli mučeni, věznění, deportováni do koncentračních táborů. Téměř 93 % vedoucích sokolských pracovníků se již na svá místa po skončení války nevrátilo.

Cílem a smyslem této akce byla totální likvidace celého spolku. Říjnové události roku 1941 představují nejpočetnější zásah totalitní nacistické moci vedený proti skupině občanů dobrovolně se organizujících v jedné zájmové organizaci.

K tomuto významnému dni se připojila i naše ostroměřská jednota, kdy od 16 hodin děti (od dvou do třinácti let) měly spojená cvičení všestrannosti. Po cvičení se všechny děti i se svými rodiči přesunuli k místnímu pomníku T.G.Masaryka, kde starostka jednoty po krátkém proslovu položila věnec a zapálila svíčky na památku sokolů. Letos nám počasí nepřálo, ale i tak přicházely děti se svými lodičkami, na kterých bylo rozsvíceno světlo a postupně byly pouštěny po řece Javorce. Tato sokolská světla putovala jako upomínka na zmařené životy našich statečných sokolů.


NOC SOKOLOVEN - 28.9.2019

V sobotu 28.9.2019 jsme uspořádali akci s názvem "NOC SOKOLOVEN".

Začali jsme v 17 hodin opékáním buřtů. Během večera byly promítány fotografie z akcí za rok 2019.

Děti se postupně zapisovaly do soutěže "Hledání sokolského pokladu", kde plnily různé netradiční disciplíny, za které získaly indicie k hádance, těm menším pomohli rodiče. Po vyluštění získaly děti slovo "TMA" a začaly usilovně hledat poklad umístěný v truhle v sokolovně, ve kterém našly frisbee, skákací gumy, svítící tyčinky, svíčky na baterku, baterky apod.

Potom jsme si společně zahráli "živé pexeso", hru "na pašeráky". Před dvaadvacátou hodinou jsme se vydali ze sokolovny na hřiště a šli jsme se projít na hřiště za sokolovnou.  

Některé děti si nenechaly ujít přespání v sokolovně,  ráno na ně čekala nejen snídaně, ale i rozcvička a hry. V půl deváté s i pro děti přišli rodiče a nezbývalo než se rozloučit a vrátit se do svých domovů.

FOTOGRAFIE

SRAZ ŽUPNÍHO ŽACTVA - 22.9.2019

V neděli 22. září 2019 jsme se zúčastnili Srazu župního žactva, který se konal v Sobotce. Hned ráno jsme vyjeli auty k sokolovně do Sobotky Od tamtud jsme šli na vlakové nádraží, čekali na vlak a jeli do Libošovic. Z Libošovic jsme šli pěšky Prokopským údolím k hradu Kost, potom naučnou stezkou Plakánek do Ostřehomi, kde jsme si opekli buřty. Po občerstvení jsme šli po žluté turistické značce do Sobotky k zámku Humprecht a vystoupali věží až nahoru, odkud byl krásný výhled do okolí. Poté jsme šli zpět k sobotecké sokolovně 

Cestou jsme plnili úkoly a na závěr hledali poklad plný skladkostí.

Celkem jsme ušli 13 kilometrů.

Při cestě domů jsme si v Konecchlumí koupili zmzlinu.

FOTOGRAFIE

SOKOLENÍ - MOVE WEEK - 28.5.2019

       

V úterý 28. května jsme uspořádali pro děti akci s názvem SOKOLENÍ. Pro děti byly připraveny soutěže. Vzhledem k nepříznivému počasí se akce konala v sokolovně a nemohlo proběhnout  závěrečné opékání buřtů.

FOTOGRAFIE

DIVADELNÍ  PŘEDSTAVENÍ - 25.5.2019

V sobotu 25. května 2019 se konalo v ostroměřské sokolovně divadelní představení "Don Quijote de la Ancha".

DĚTSKÉ ŠIBŘINKY, ANEB DĚTSKÝ MAŠKARNÍ BÁL - 23.3.2019

V sobotu 23. března jsme uspořádali pro děti "DĚTSKÉ ŠIBŘINKY, ANEB DĚTSKÝ MAŠKARNÍ BÁL". Pro děti byly připraveny hry, soutěže, nechyběla ani tombola či občerstvení. Na závěr byla nejen pro děti, ale i jejich rodiče polštářková bitva.

FOTOGRAFIE

VIDEO Z POLŠTÁŘKOVÉ BITVY

DIVADELNÍ  PŘEDSTAVENÍ - 5.1.2019

V sobotu 5. ledna 2019 se konalo v ostroměřské  sokolovně divadelní představení "DÍVČÍ VÁLKA" v podání divadelního ochotnického  spolku "Dobrovodští kohouti" - fotografie.